איסורים פלילים בדיני עבודה – עובד, שמור על זכויותיך

כללי | 26 יונ 2016

מדינת ישראל חוקקה חקיקת מגן בדיני עבודה שנועדה להגן בעיקר על זכויות העובדים. מי שאמון על אכיפתם הוא משרד התמ"ת על ידי המפקחים השונים. בגלל התקשורת ומקרים מפורסמים אנחנו יודעים על כמה מדיני העבודה והאיסורים הפליליים שאמורים להגן על זכויות עובדים, אבל עורך דין פלילי יוכל לספר לכם על מקרים נוספים שבהם עובדים אינם מודעים לזכויותיהם ולכך שמותר להם לתבוע לא רק אזרחית, אלא להביא לידי העמדה לדין פלילי את המעבידים שפוגעים בזכויותיהם. לעורך הדין הפלילי שמייצג אתכם יהיה כל הידע הנחוץ כדי להדריך אתכם בדקויות החוק לא רק בתביעה האזרחית אלא גם בהגשת תלונה למשטרה או למשרד התמ"ת בגין עבירה שנעשתה נגדכם.

כאשר המעביד מעלים כספים שמגיעים לעובד

מלבד מה שכתוב בתלוש השכר לא תמיד עובדים מכירים את הזכויות שלהם וברוב המקרים גם לא עוקבים אחריהם. בעידן שבו יש גם פחות עובדים שכירים ומתרבים הפרילנסרים, נוצר בלבול גדול בעניין יחסי עובד-מעביד ולכן גם מעבידים לא תמיד יודעים מהן חובותיהם. אחת הדוגמאות הנפוצות שעורך דין פלילי יכול לטפל בכך היא אי תשלום פנסיה לפי כל מרכיבי השכר וחוזה שמקפח את זכויות העובד. כאשר הכספים גם אינם מועברים למוסד לביטוח לאומי או לקרן הפנסיה שאליה הם מחויבים להעביר את ההפרשות לטובתכם לפי חוק, מדובר בעבירה שעליה אפשר לתבוע את המעביד, כמו גם אי תשלום כל הסכומים שמגיעים לכם. עורך דין פלילי יטפל בהעלמת הכספים האלה כדי להשיבם לקופות העובדים.

הטרדות ותקיפות מיניות

מאז שנחקק החוק למניעת הטרדות מיניות במקומות העבודה הרבה יותר קל לטפל בכך. עורך דין פלילי שמקבל את התלונות האלה מלווה את נפגעי העבירה המינית ויכול להגיע גם לידי תביעה אזרחית על כל הנזקים שנגרמו לקרבנות ההטרדות המיניות. מכיוון שידוע שבדרך כלל הקרבנות מפוטרים או מורחקים לתפקיד שתנאיו גרועים יותר, גם כאן יש עילה לעורך הדין הפלילי לטפל בפיצויים. התשלומים האלה מגיעים לעובד או לעובדת בגלל ההתנכלות לאחר הגשת התלונה הרשמית. גם במקרים כאלה מדובר בפיצול בין תביעה אזרחית לבין הגשת כתב אישום בגין עבירה פלילית שנעשתה במקום עבודה.

חוק שכר מינימום שאינו מכובד

חוק שכר מינימום הוא חוק שאי קיומו גורר עונש שנת מאסר או קנס, בגלל אחריות המעביד אבל גם בעלי תפקידים אחרים במקום העבודה, כולל אנשי הנהלת החשבונות כמו החשב או הגזבר. כל מי שהייתה לו נגיעה לכך, על פי עורך הדין הפלילי יכול להיות מואשם בעבירה זו. מפקחי משרד התמ"ת יקפידו מאוד על כך ולכן האכיפה מאוד מחמירה. עורך דין פלילי יכול ללוות אתכם גם בתביעה לתשלום כל הכספים שמגיעים לכם לפי חוק על כל שעות העבודה שהשקעתם שם. כמו כן, אל תשכחו שגם תשלומים נוספים והטבות כמו פנסיה ותשלומי הבראה נובעים מגובה השכר שלכם ויש להחזיר לכם את כל הסכומים שמגיעים לכם כחוק.

תגיות:

כתוב תגובה

* חובה להכניס שם וכתובת מייל

אודות:

About Me!

עמותת קו משווה הנה עמותה הפועלת לקידום האקדמאים הערבים בישראל. עמותת קו משווה מופעלת על ידי אנשים שאכפת להם מהמצב החברתי של החברה הערבית, במדינתנו. מטרתה העיקרית של העמותה היא למזער את הפערים בין החברות השונות.

כתובות:

סניף תל אביב:
בית התאחדות התעשיינים, רחוב המרד 29, ת.ד. 50176, תל אביב, 61501
טלפון: 03-5198754
פקס: 15335175630
סניף חיפה:
רחוב העצמאות 104, חיפה,33411
טלפון: 04-8525514, 04-8511450
פקס:  04-8511452

צור קשר:איפה אנחנו:

תל אביב:
הצג מפה גדולה יותר
חיפה:
הצג מפה גדולה יותר