האם אתם מתאימים להיות יזמים?

כללי | 8 מרץ 2015

כיצד תוכלו לדעת באם אתם מתאימים להיות יזמים? המאמר הבא בודק את התכונות המרכזיות של היזם

רבות דובר אודות היזמות כמקצוע וכתחום עניין. רבים ניסו ועודם מנסים לחקור את עולם היזמות ולהבין את המניעים העומדים מאחורי כל הצלחה. כמובן שעד היום טרם פוענחה השיטה המבטיחה הצלחה תמידית בכל מיזם, אולם גם היום ניתן לשים את האצבע על תכונות מובילות המתייחסות אל יזמים.
היזם הינו אדם בעל תכונות ייחודיות. חלקן מולדות ואחרות מפותחות במהלך החיים, חלקן הופכות את העסקים להצלחה מסחררת ואחרות מקבלות מקום יפה על המדף ואינן מנוצלות כהלכה. כך או כך, ידוע כי היזמים הינם דמויות יוצאות דופן בנוף העסקי, דמויות אשר מהוות מקור להשראה עבור רבים.

היזם הוא עצמו האדם המנהל את תהליך גיוס ההון ופיתוח המיזם או הפטנט עצמו, מעצם תכונותיו הייחודיות. יחד עם זאת, יזם אינו יכול לעבוד ללא איש טכנולוגיה מתמצא אשר יסייע לו ליישם את רעיונותיו יוצאי הדופן. היזם אינו בהכרח מנהל החברה או האדם המריץ את הפעולות השוטפות שלה ביומיום. למעשה, יזם כגון גיא גלבויז הוא האחראי להוביל את פיתוח החברה, גם כאשר זו כבר עומדת על רגליה. על פי מחקרים ניכר כי רק 5-10 מתוך כל מאה הצליחו להגיע לרווחה כלכלית בפיתוח סטארטאפים. ישנם מקרים בהם היזם מסיים בכישלון.

מאפייניו של היזם

יזם מקצועי לא יאפשר לכשלון או הפסד להפיל אותו מדרכו, אולם יש לזכור כי לא מדובר בתהליך קל. רוב בני האדם אינם מוכנים או שאינם יכולים להסתכן – הן מבחינה נפשית והן מבחינה כלכלית ולכן אינם מתאימים לרובריקת היזמים. על מנת להיות מוכן ליזמות יש לקחת בחשבון גם אפשרות של הפסד כספי או אפילו כשלון בהקמת עסק. חשוב ביותר להתבונן על ההיבטים הריאליים של הקמת מיזם. מי שנמצא בעמדת המפרנס הראשי בבית – צריך לחשוב היטב באם יש לו האפשרות לסכן כספים משמעותיים עבור הסטארט אפ ולוותר על בטחון כלכלי מהעבודה.
לסיכום, יש לקחת בחשבון לא מעט גורמים לפני הפנייה לתחום היזמות. כמובן, לפני הכל יש צורך בחשק וברצון לעסוק בתחום שאינו מבטיח בוודאות רווחה כלכלית או בטחון כלכלי כלל וכלל.

נהניתם ממאמר זה? המשיכו לגלוש במגזין שלנו או כנסו אל מדור טיפים ועצות באתר!

תגיות: , ,

כתוב תגובה

* חובה להכניס שם וכתובת מייל

אודות:

About Me!

עמותת קו משווה הנה עמותה הפועלת לקידום האקדמאים הערבים בישראל. עמותת קו משווה מופעלת על ידי אנשים שאכפת להם מהמצב החברתי של החברה הערבית, במדינתנו. מטרתה העיקרית של העמותה היא למזער את הפערים בין החברות השונות.

כתובות:

סניף תל אביב:
בית התאחדות התעשיינים, רחוב המרד 29, ת.ד. 50176, תל אביב, 61501
טלפון: 03-5198754
פקס: 15335175630
סניף חיפה:
רחוב העצמאות 104, חיפה,33411
טלפון: 04-8525514, 04-8511450
פקס:  04-8511452

צור קשר:איפה אנחנו:

תל אביב:
הצג מפה גדולה יותר
חיפה:
הצג מפה גדולה יותר