הכשרת מאמנים

כללי | 14 פבר 2017

עד לשנים האחרונות שימשה המילה 'אימון' כמושג לאימונים לקראת משחק כדורגל או לקראת הצגה. אולי גם אימוני כושר נכללו תחת הכותרת 'אימון'. אך כיום כאשר אנחנו אומרים את המילה אימון על כל הטיותיו כמו – מאמן אישי, אימון אישי, אימון מנהלים וכו'. הכוונה כאן היא לאימון הנעשה למתאמן באופן פרטי ואישי על מנת להכשיר אותו לחיים טובים יותר, לניצול טוב יותר של הכישרונות שלו, הכוחות שלו, וכל מה שחבוי בו מעצם ברייתו ומשום מה הוא לא הצליח להגשים את כל אלו ולהוציא אותם מן הכוח אל הפועל באופן עצמאי.

הכשרת מאמנים – כדי לסייע לאנושות

בניגוד לתחום הפסיכולוגיה המנסה ללמוד את תורת הנפש, לומדים המאמנים כיצד להוביל את המטופל (או במקרה של אימון, נכון יותר לקרוא למטופל בשם – מתאמן) כדי שידע לנהוג נכון עם כל היכולות והתכונות בהם בורך משמים. באימון האישי המכונה גם קאוצ'ינג, פועל המאמן על ההגשמה העצמית של המתאמן כאשר האמונה היא שכל הפתרונות נמצאים כבר אצל המתאמן עצמו, הוא רק צריך ללמוד כיצד לתפעל אותם ולהשתמש בהם באופן הנכון.

הכשרת מאמנים – כי זה מה שצריך היום

בימינו, יכול כל אדם להיעזר באמצעות טיפול של אימון אישי בכל נושא בו הוא מרגיש תקוע. מי יכול להעיד על עצמו שהוא אינו חש תקיעות מסוימת באחד מהתחומים בחיים האישיים שלו? בין אם זה במערכת הזוגית, במערכת יחסים עם הילדים וכמובן כשמדובר בילדים מתבגרים, בעבודה, וכן האדם עם עצמו. פעמים רבות האדם מוצא את עצמו עם קונפליקט אישי, כאשר הדילמות שלו גורמים לו לדכדוך או לכעס על עצמו ועל הסביבה שלו. באמצעות האימון התמונה על החיים שלו עשויה להתבהר והוא ישכיל לתפקד הרבה יותר טוב. כאשר המאמן בניווט חכם של הטיפול שייעשה באמצעות שיחה, שאלות ותשובות, יוביל אותו לתשובות המתאימות שכאמור כבר נמצאות בתוכו אך ללא העזרה הוא לא הצליח להגיע אליהם.

עבודה עם שליחות

בדיוק על הדבר הזה, ניתן לומר – אין אסור מתיר את עצמו מבית האסורים, ומאמנים שלומדים לעשות זאת זוכים ליטול חלק בעבודה חשובה שיש בה שליחות של ממש.

תגיות: ,

כתוב תגובה

* חובה להכניס שם וכתובת מייל

אודות:

About Me!

עמותת קו משווה הנה עמותה הפועלת לקידום האקדמאים הערבים בישראל. עמותת קו משווה מופעלת על ידי אנשים שאכפת להם מהמצב החברתי של החברה הערבית, במדינתנו. מטרתה העיקרית של העמותה היא למזער את הפערים בין החברות השונות.

כתובות:

סניף תל אביב:
בית התאחדות התעשיינים, רחוב המרד 29, ת.ד. 50176, תל אביב, 61501
טלפון: 03-5198754
פקס: 15335175630
סניף חיפה:
רחוב העצמאות 104, חיפה,33411
טלפון: 04-8525514, 04-8511450
פקס:  04-8511452

צור קשר:איפה אנחנו:

תל אביב:
הצג מפה גדולה יותר
חיפה:
הצג מפה גדולה יותר