השמת עובדים בקו משווה

כללי | 10 מרץ 2015

ישנו קושי גדול מאוד של בני המגזר הערבי להשתלב בשוק העבודה, במיוחד בתפקידים איכותיים ובמגזר העסקי. על רקע זה בולטת לטובה פעילות העמותה "קו משווה" שפועלת ליצירת סביבת עבודה שוויונית וסיוע בהשמה למגוון משרות, בזכות ולא בחסד

מציאת עבודה בישראל של ימינו איננה דבר קל או פשוט. יחד עם זאת, ישנם מקרים שבהם השמת עובדים הופכת למציאות קשה ומורכבת במיוחד. על רקע המציאות המורכבת בארץ.

על פי תומכי פעילות העמותה, השמת עובדים איכותית של בני המגזר הערבי תועיל מאוד בכמה היבטים. השמה יעילה תשפר את מצבו של המגזר הערבי כולו, את מצבו של העובד עצמו, את התפוקה של כלל המשק ואת הבסיס הדמוקרטי של המדינה.

יש מקום לשיפור

בישראל קיימים לא מעט מעסיקים ששופטים מועמדים לעבודה על פי סטיגמות מסוימות, שאינן מבוססות על מציאות אמיתית. מיעוטים, נשים, מבוגרים, כולם מתמודדים עם קשיים של ממש במציאת עבודה ובקבלת תנאים שתואמים את כישוריהם. בפרט, קשה במיוחד מצבם של בני המגזר הערבי. באמצעות פניה לעמותת "קו משווה" בהחלט ניתן לשפר את הסיכויים למצוא עבודה איכותית ששכרה בצידה.

בתוך כך, ראוי לומר שבמהלך השנים בוצעו צעדים שונים שהביעו לשיפור מסוים. כך בין היתר במגזר הציבורי ובתפקידי רפואה שונים, אך בהחלט יש מקום לשיפור נוסף והעמותה בהחלט עדיין נחוצה. ראוי לומר שגם במגזר הערבי עצמו חשוב להפנים את החשיבות של השתלבות במגזר העסקי ובתפקידים איכותיים ככלי למוביליות חברתית והשתלבות בחברה.

קטר להצלחה

מקובל לומר שההייטק הוא אחד הקטרים המרכזיים ש"סוחבים" את המשק הישראלי קדימה. לא מפתיע אם כן לדעת שצעירים רבים פונים ללימודים ולהכשרה שיבטיחו להם כניסה לענף חשוב זה. בהקשר זה, הנתונים מראים שלא מספיק מבני המגזר הערבי פונים ללימודי הכשרה למקצועות ההייטק.

מצב זה חשוב במיוחד שכן בקרב לא מעט מעסיקים וחברות גדולות קיימת פתיחות גוברת להעסקת קבוצות אוכלוסייה נוספות ובכלל זה – גם ערבים ישראלים. פניה של יותר ויותר מבני המגזר לקבלת סיוע בהכוונה מתאימה, הן בקבלת החלטות לימודים והן לצורך השמת עובדים (בדרכים שונות, לרבות פניה לעמותת קו משווה) יסייעו להמשיך בשינוי חיובי, לרווחתם האישית ולתועלת החברה בכלל.

תגיות: ,

כתוב תגובה

* חובה להכניס שם וכתובת מייל

אודות:

About Me!

עמותת קו משווה הנה עמותה הפועלת לקידום האקדמאים הערבים בישראל. עמותת קו משווה מופעלת על ידי אנשים שאכפת להם מהמצב החברתי של החברה הערבית, במדינתנו. מטרתה העיקרית של העמותה היא למזער את הפערים בין החברות השונות.

כתובות:

סניף תל אביב:
בית התאחדות התעשיינים, רחוב המרד 29, ת.ד. 50176, תל אביב, 61501
טלפון: 03-5198754
פקס: 15335175630
סניף חיפה:
רחוב העצמאות 104, חיפה,33411
טלפון: 04-8525514, 04-8511450
פקס:  04-8511452

צור קשר:איפה אנחנו:

תל אביב:
הצג מפה גדולה יותר
חיפה:
הצג מפה גדולה יותר