קורסים מקצועיים והשמה

כללי | 18 ינו 2015

אם מדובר על השלמת תואר שהתחלתם מזמן ובין אם מדובר על קורס מקצועי, זה שווה את ההשקעה שלכם. לימדו פה בפנים למה

לכל אחד מאיתנו יש חלום להצליח בחיים, וכל אחד מאיתנו יכול להבין את המונח "הצלחה בחיים" בדרך אחרת. כלומר, יש אנשים שרואים בעבודה את שיא ההצלחה שלהם ואילו אחרים רוצים להקים משפחה וכך הם ירגישו מוצלחים. האמת היא, שבסופו של דבר לכל אחד מאיתנו יש צורך לממן את עצמו, וכדי שזה יקרה כולנו צריכים ללמוד. זה נכון שיש הרבה מאוד סיפורי הצלחה של אנשים שלא למדו ולא עשו השלמת תארים או קורסים מקצועיים ובכל זאת הצליחו בחיים, אך האמת היא שעבור רובנו זה לא יכול לעבוד. אם ניקח את הדוגמא הפשוטה שבה אתם מתמודדים על משרה מסוימת עם אדם שיש לו תואר או תעודת סיום קורס מקצועי ולכן אם השכלה פורמאלית בתחום, סביר להניח שלא תתקבלו לעבודה. זו הסיבה העיקרית שבגללה לכל אחד מאיתנו כדאי ללמוד, כי בין אם מדובר על השלמת תואר שהתחלתם מזמן ובין אם מדובר על קורס קריירה מקצועי, זה שווה את ההשקעה שלכם.

בוחרים היטב מה ללמוד

חשוב שתדעו שאפילו אם לפני שנים רבות התחלתם תואר ועד היום לא סיימתם אותו, כדאי יהיה להשקיע בנושא הזה וכן לעשות כל מה שאפשר כדי לסיים את הלימודים. השאלה היא איך אפשר לעשות את זה ועוד דבר נוסף, זה האם כדאי להשלים את התואר או לעשות קורס מקצועי בתחום אחר? האמת היא שאין תשובה אחת נכונה לשאלה הזאת, כי כל מקרה צריך להיבדק לגופו. יש הבדל בין קורס טכנאי מחשבים שתוכלו לעשות היום ובין השלמת תואר בתחום לימודי ארץ ישראל, ולכל אחד מאיתנו יכולה להתאים אופציה אחרת. השאלה העיקרית היא כמה זמן פנוי יש לכם להשקיע בלימודים והאם באמת תוכלו לשלב אותם עם עוד פעילויות אחרות שאתם עושים, כך שכדאי לבדוק את הנושא הזה לעומק לפני שאתם מקבלים החלטה סופית.

לבחור את מוסד הלימודים

זה לא משנה אם אתם רוצים לסיים את התואר שהתחלתם לפני שנים או שאתם רוצים לעשות קורס מקצועי שלא קשור לעניין, כי בכל מקרה יש משמעות גם למקום שבו אתם לומדים. בין אם אתם רוצים ללמוד בשביל ההנאה, בשביל ההשכלה או בשביל התעודה, כדאי לכם לבחור את המקום הטוב והמקצועי ביותר בתחום שאותו אתם רוצים ללמוד. אין כל סיבה להתפשר על פחות מהטוב ביותר ולבזבז את הכסף ואת הזמן שלכם, כי מגיע לכם לקבל תמורה מלאה עבור התשלום שאתם משלמים. קורסים מקצועיים ושירותי השמה זה תחום שמעניין רבים מאיתנו כי בעזרת קורסים כאלה אפשר להתקבל ללא מעט מקומות עבודה. עם זאת, לא בכל מקום תקבלו את הכלים הטוב ביותר שיש ולכן כדאי לכם לבדוק איפה אתם רוצים ללמוד ואיפה תוכלו לקבל את הטוב ביותר.

תגיות: , ,

כתוב תגובה

* חובה להכניס שם וכתובת מייל

אודות:

About Me!

עמותת קו משווה הנה עמותה הפועלת לקידום האקדמאים הערבים בישראל. עמותת קו משווה מופעלת על ידי אנשים שאכפת להם מהמצב החברתי של החברה הערבית, במדינתנו. מטרתה העיקרית של העמותה היא למזער את הפערים בין החברות השונות.

כתובות:

סניף תל אביב:
בית התאחדות התעשיינים, רחוב המרד 29, ת.ד. 50176, תל אביב, 61501
טלפון: 03-5198754
פקס: 15335175630
סניף חיפה:
רחוב העצמאות 104, חיפה,33411
טלפון: 04-8525514, 04-8511450
פקס:  04-8511452

צור קשר:איפה אנחנו:

תל אביב:
הצג מפה גדולה יותר
חיפה:
הצג מפה גדולה יותר